10 padomi, kā iekārtot nelielas telpas

Ja tava mājvieta ir neliels dzīvoklītis, un tu gribi to iekārtot tā, lai tas tomēr šķistu vizuāli plašāks... Vai tu vienkārši vēlies praktiski iekārtot kādu mazāku istabu... Tad šie padomi tev varētu noderēt.


1. Bīdāmā starpsiena         

Nelieli dzīvokļi un telpas pieprasa gudrus un praktiskus risinājumus, un šis ir viens no tādiem. Bīdāmā starpsiena palīdzēs tev nodalīt savu privāto telpu no visa pārējā. Šis ir lielisks triks, lai noslēptu, piemēram, savu guļamzonu no liekas uzmanības un viesu acīm, ja dzīvo studio tipa dzīvoklī.

 

2. Košs dizains

Ļauj vaļu savai fantāzijai un krāsām! Nav teikts, ka nelielas telpas obligāti būtu jākrāso gaišā krāsā un jāizvēlas tikai gaišas mēbeles. Košu krāsu iekļaušana dizainā atsvaidzinās telpu un palīdzēs arī vizuāli nodalīt dažādas zonas, ja tas nepieciešams. Un galu galā... Kurš ir teicis, ka nokrāsot grīdu zilā krāsā ir pārāk ekstrēma ideja?

 

 

3. Nebaidies no rakstiem!

Melns un balts – šāds salikums var darīt brīnumus ne tikai kombinējot apģērbu, bet arī interjerā. Interjera priekšmeti ar dažādiem rakstiem un ornamentiem var palīdzēt radīt plašākas telpas sajūtu. Taču pieturies pie neliela izmēra rakstiem, lielos un masīvos rakstus atstājot lieliem dzīvokļiem un jau plašām telpām.

 

 

4. Izmanto visas telpas

Ja tavs dzīvoklis ir mazs, taču tam ir balkons – ideāli! Kāpēc gan to nepārvērst par praktiski pielietojamu telpu. Noslēgtu balkonu vari iekārtot, kā atsevišķu telpu un izmantot to, kā darba zonu, stūrīti gardām brokastīm vai vienkārši mājīgu vietu, kur relaksēties un baudīt skatu.

 

 

5. Krāsu kontrasts

Ja mitinies studio tipa dzīvoklī, tad nodalīt telpu starp atsevišķām zonām vari ar dažādu krāsu palīdzību. Un nebaidies no krasas krāsu pārejas – piemēram, savai guļamzonai vari izvēlēties gaišus un maigus toņus, taču virtuves zonas sienas nokrāsot kādā košākā krāsā.

 

6. Daudzfunkcionālas mēbeles

Nelielām telpām izvēlies daudzfunkcionālas mēbeles. Ja vietas tiešām ir maz, gultas vietā izvēlies izvelkamu dīvānu, kas apvienos vietu gan atpūtai, gan nakts mieram. Pusdienu galdu vari izmantot arī, kā darba galdu, ja tas nepieciešams. Ideāls risinājums mazām telpām ir transformējami galdi, kurus vari izvilkt, pacelt vai nolaist tikai tad, kad tas vajadzīgs.

 

7. Plaukts sienas vietā

Studio tipa dzīvoklī dažādas zonas ir iespējams izveidot arī ar mēbeļu palīdzību. Izvēlies augstu plauktu līdz pašiem griestiem, lai nodalītu, piemēram, virtuvi no dzīvojamās zonas. Šāds plaukts lieliski aizstās sienu, tajā pašā laikā nodrošinot papildu vietu dažādu mantu uzglabāšanai. Vienkāršs, taču gudrs risinājums!

 

8. Sienas gulta – jā, ir arī tāda!

Ja tomēr nevēlies gulēt uz dīvāna, un parastā gulta aizņem pārāk daudz vietas. Turklāt, zem tās nemaz nav iespējams novietot kastes mantu uzglabāšanai. Tad lielisks risinājums ir sienas gulta! Paceltā veidā tā aizņems tiešām maz vietas un nodrošinās tik ļoti vajadzīgo brīvo vietu, kuru pa dienu varēsi praktiski izmantot pēc vajadzības.

 

9. Izmanto mazāk, taču izmēra ziņā lielākas mēbeles

Jā, lielas mēbeles pašas par sevi aizņem daudz vietas, taču tas nozīmē arī to, ka tev tās nevajadzēs daudz. Viena liela izmēra mēbele aizstās divas vai pat trīs mazākas, kas galu galā ļaus ietaupīt vietu. Vairāku atpūtas krēslu vietā izvēlies dīvānu (un ideālā gadījumā pat tādu, kuru var izmantot arī gulēšanai). Vai trīs mazāku plauktiņu vietā izvēlies vienu lielu, kurā varēsi salikt visu nepieciešamo.

 

10. Spoguļi un vēlreiz spoguļi

Lieliska vieta, kur novietot spoguļus – skapja durvis. Ja tava skapja durvis būs ar spoguļiem, tas radīs ilūziju, ka telpa ir daudz plašāka, nekā tā patiesībā ir. Lieli spoguļi vannas istabā un pat uz vannas istabas durvīm sniegs tādu pašu efektu – radīs plašuma sajūtu telpā. Vārdu sakot, izmanto spoguļu sniegtās priekšrocības!