7 netradicionāli (taču lieliski!) padomi saldākam miegam

Ikviens no mums ir aizmidzis tūkstošiem reižu, tomēr dažas naktis mēs guļam gultā un skatāmies griestos tā, it kā būtu aizmirsuši, kā tie izskatās. Patiesībā, ja tu mēdz gulēt mazāk par septiņām stundām, iespējamas negatīvas sekas, piemēram, depresija, sirds slimības, aizmāršība, palēnināta reakcija un augsts asinsspiediens. Meklēt Google “padomi saldākam miegam” neko daudz nepalīdz, jo visi zina garlaicīgos pamatnoteikumus: izslēgt gaismu, ieiet siltā vannā, nelietot alkoholu pirms gulētiešanas un tā tālāk...

Mums šoreiz padomā kas interesantāks. Nepārproti – klasiskie padomi joprojām ir spēkā, taču, ja tie nu nekādi nelīdz, izmēģini šos!

 

1. Izslēdz zilo gaismu

Fakts ir tāds, ka elektroniskās ierīces izstaro balto gaismu, kas sevī ietver arī zilo, un tā ievērojami apgrūtina aizmigšanu. Protams ir ieteicams nelietot elktroniskās ierīces vismaz stundu pirms gulētiešanas. Taču, ja tev nu nekādi tas neizdodas, tad vismaz pārslēdz savu telefonu uz nakts režīmu. Siltāka gaisma ļaus relaksēties un sagādās mazāku slodzi acīm.

 

2. Ieelpo – izelpo!

Vai esat kādreiz dzirdējis par “4-7-8” metodi? Tā ir viltība, kas palīdzēs iemigt dažu minūšu laikā. Vispirms pilnībā izelpo caur muti. Pēc tam aiztaisi muti un četras sekundes ieelpo caur degunu. Tad aizturi elpu uz septiņām sekundēm un pēc tam astoņas sekundes izelpo. Atkārto, kamēr esi aizmidzis!

 

3. Guli kails

Ja dzīvosi pēc principa “kails un brīvs”, ne tikai ietaupīsi uz pidžamas rēķina, bet arī jutīsies laimīgāks, kā arī uzlabosi sava miega kvalitāti, nemaz nerunājot par biežāku gulēšanu! :) Atbrīvojot ķermeni no pidžamas, organisma temperatūra var dabiski pazemināties. Svaiguma un brīvības sajūta palīdzēs ātrāk iemigt un izvairīties no bezmiega.

 

4. Pārdomā dienu

Padomā par visu, ko esi darījis dienas laikā. Sāc ar pašu rītu un lēnām izej cauri visai dienai, mēģinot atsaukt atmiņā katru sīkumu. Centieni atcerēties dienas notikumus nogurdinās smadzenes un padarīs tevi miegainu.

 

5. Labāk būt paēdušam nekā izsalkušam

Ja, ejot gulēt, tu jau sāc prātot par to, ko ēdīsi brokastīs, visticamāk, mēģinot aizmigt, paies vairākas stundas. Nemoki sevi. Viegla maltīte ar pēc iespējas mazāk olbaltumvielām stundu vai divas pirms gulētiešanas nekaitēs figūrai, bet rosinās smadzenēm sākt ražot serotonīnu, kas ir nomierinošs neiromediators.

 

6. Sakārto guļamistabu

Biezi aizkari? Darīts! Svaigs gaiss? Darīts! Tīri palagi? Darīts! Guļamistabas sakārtošana ir nepieciešama, lai nodrošinātu kvalitatīvu un saldu miegu. Pārliecinies, vai istaba ir tumša, vēsa un klusa (ja ir trokšņaini kaimiņi, noderēs ausu aizbāžņi). Arī matracis. Tici vai nē, bet nemierīga gulēšana un grozīšanās var nebūt tik daudz tava vaina, kā virsmas, uz kuras guli. Ja joprojām guli uz matrača, kas iegādāts pirms desmit gadiem, iespējams, ir pienācis laiks to nomainīt. Starp citu, mums ir ko piedāvāt.

 

7. Dzērieni, kas uzlabo miegu

Nē, ar to mēs nedomājam alu vai vīnu. Lai gan tu zini, ka aizmigsi jau pēc otrās glāzes, ir veselīgāks veids, kā rosināt miegu. Pētījumi rāda, ka ķiršu sulas dzeršana uzlabo miegu, jo tā ir dabisks miega cikla hormonu – melatonīna un triptofāna – avots. Tas nenozīmē, ka tieši pirms gulētiešanas ir jāizdzer litrs sulas (un pēc tam visu nakti jāskraida uz tualeti). Prātīgāk būtu dienas laikā izdzert vienu vai divas glāzes šīs sulas.