7 pavisam vienkāršas lietas, kas palīdzēs tev no rīta pamosties (un neviena no tām nav kafija!)

Vai tu nespēj iedomāties savu rītu bez lielas krūzes gardas kafijas? Mēs to spējam saprast… Tā tikko gatavotās kafijas smarža ir kas brīnišķīgs. Taču, vai zināji, ka ir arī citi veidi, kā no rītiem iespējams ātrāk pamosties un kļūt možam. Mēs esam apkopojuši šīs 7 vienkāršās lietas, ko tu droši vari izmēģināt, lai tavs pamošanās process no rīta būtu daudz veiksmīgāks un patīkamāks.

 

#1: Apēd kādu augli

Augļi ir dabisks cukura avots, un tāpēc tie būs lieliska izvēle rīta uzkodai. Tie spēs nodrošināt ar nepieciešamo enerģijas devu, lai tu varētu moži uzsākt savas dienas gaitas. Āboli, iespējams, būtu vislabākais un veselīgais variants, tāpēc mēs iesakām apēst vienu ābolu katru rītu. Tas ļaus tev pamosties un doties savās dienas gaitās, turklāt, pārlieku nepaaugstinās cukura līmeni tavās asinīs, kā var gadīties ar citos produktos sastopamajiem cukuriem.

 

#2: Palutini sevi ar šokolādes gabaliņu

Šokolāde brokastīs? Cik gan laba ideja! Nu labi… Tā gan, protams, nav visveselīgākā izvēle, taču šis grēcīgais našķis būs īstā izvēle, lai ātri vien palīdzētu tev kļūt možākam. Tiklīdz tu būsi palutinājis sevi ar šokolādes gabaliņu, tavs enerģijas līmenis palielināsies, un tu atmodīsies daudz ātrāk. Bet, ja tomēr vēlies no rīta baudīt karstu dzērienu, kafijas vietā vari izmēģināt karsto šokolādi.

 

#3: Saki gaismai – jā!

Tu būsi pārsteigts, cik gan daudzi cilvēki savus rītus pavada tumsā. Tas ir saprotami, ka spilgta gaisma tūliņ pēc pamošanās var šķist kaitinoša, taču patiesībā gaisma var palīdzēt paātrināt tavu pamošanās procesu. Pamosties pie dabiskas dienas gaismas, protams, ir vislabākais, taču, ja tas tomēr nav iespējams, ieslēgt istabā gaismu arī ir neslikts variants! :)

 

#4: Pagatavo gardas brokastis

Liela apetīte no rītiem varbūt nav tas, kas raksturo tieši tevi, bet brokastu baudīšana no rīta ir tas, kas noteikti spēs tevi pamodināt, tāpēc ir vērts to izmēģināt. Ēdienam piemīt īpašas spējas, tāpēc izvēlies kvalitatīvus, gardus produktus un nodrošini savu ķermeni ar visu nepieciešamo, lai varētu pilnvērtīgi darboties visas dienas garumā. Ja vēl šaubies par to, vai esi izsalcis tik agri no rīta, pagatavo brokastis, kas smaržo gardi un vilinoši – šī brīnišķīgā smarža, iespējams, palīdzēs tevi pamodināt un tomēr raisīs apetīti.

 

#5: Izkusties!

Mēs zinām, ka vingrošana vai citas fiziskās aktivitātes, iespējams, nav tas, ko tu vēlētos darīt jau no paša rīta. Bet… Izkustēšanās tik tiešām ir ļoti labs veids, kā pamosties. Rīta skrējiens vai aktīva vingrošana – tās abas ir labas idejas. Taču, ja tu nespēj saņemties, lai darītu kaut ko tik aktīvu no paša rīta, izmēģini jogu vai stiepšanās vingrinājumus. Īstenībā der pilnībā jebkura kaut cik aktīva nodarbe! :) Turklāt, atceries – ja pavingrojis būsi jau no rīta, tev par to nebūs jāuztraucas pēcpusdienā vai vakarā.

 

#6: Ūdens var būt maģisks

Iedomājies, cik gan ātri tu pamostos, ja kāds tevi aplietu ar aukstu ūdeni? Izklausās nedaudz skarbi, tas tiesa… Taču, atspirdzinoša rīta duša noteikti tevi pamodinās un sagatavos veiksmīgai dienai. Un tai nebūt nav jābūt aukstai dušai, bet gan tādai, kuru tu vari patiešām izbaudīt. Un runājot par ūdeni – glāze ūdens no paša rīta arī var palīdzēt tev ātrāk atmosties un atjaunot ūdens rezerves tavā ķermenī.

 

#7: Paklausies mūziku

Ja sāc dienu savu mīļāko melodiju pavadībā, tai taču ir jābūt veiksmīgai, vai ne? Tu vari izmantot savu mīļāko dziesmu kā modinātāja signālu vai vari klausīties to no rīta, pirms ej ārā no mājas. Galvenais, lai melodija, ko klausies, ir enerģiska un liek tev justies labi – galu galā, tu taču gribi ne tikai viegli un patīkami pamosties, bet arī justies lieliski, vai ne?