Ar kemperi līdz pat Norvēģijas skaistajām kalnu ielejām!

Sibilla Šlēgelmilha pavisam drīz dosies uz Norvēģiju. Ar super labu kompāniju un kemperi. Tā nav pirmā reize, kad Sibilla dodas šādā pārbraucienā, tāpēc gribējām zināt, kam jābūt līdzi un ar ko jārēķinās - gan finansiāli, gan emocionāli.
Ar Sibillas ieteikumiem un pieredzi iepazīsties tepat, lasot tālāk :)

Visa sākums ir kompānija! Draugi, ar kuriem tiks piedzīvoti daudz smieklu, gari pārbraucieni, slapji zābaki, silti vakari, grūti brīži un laimes mirkļi! Un tas viss nieka 10 kvadrātmetros.

Bet reizēm sākums ir galamērķis! Jāsaprot, kā līdz tam nokļūt, cik tāls ir ceļš un, protams, ar ko (transportalīdzeklis) šis ceļš tiks mērots.

Man ir paveicies, ka manam tēvam ir kemperis (dzīvojamais busiņš ar guļvietām un virtuvi). Man šāds ceļošanas vieds šķiet vislabākais. Kā arī ērtākais un lētākais. Gulēšana un ēšana ir atrisināta, jo viss ir vienuviet. 

Bet tālāk par ceļu. Sākumā ir jāsaskaita cik ceļā aizies līdzekļi. Prāmja biļetes, degvielas izmaksas, utt. Mūsu gadījumā tie ir 3000km un turp/atpakaļ ceļš ar prāmi no Ventspils uz Nīneshamni (Zviedriju). Ja ir skaidrs vispārējais ceļojuma plāns, tad var papētīt vai ceļā nav vēl papildu izmaksas - maksas ceļi, maksas tuneļi, tilti vai mazie pārbraucieni ar prāmi caur fjordiem. Piemēram, brauciens ar prāmi pāri fjordiem maksā aptuveni 20eur. Un tas ir lētāk nekā braukt apkārt visam fjordam. 

Es esmu super pedants, tāpēc izrēķināju kāds ir maksimālais degvielas patēriņš, ja mēs piepildam pilnu bāku Latvijā (ar lēto degvielu), tad vienu Zviedrijā (kas jau ir dārgāka) un tad ar Norvēģijas zelta degvielu :D Tāpēc mēs arī ņemam vēl 50l degvielas no Latvijas līdzi. Kā nekā ietaupīsim 45 centus uz vienu litru. 

Tad jāsāk plānot pārtika. Lai neko neko nepirktu pa ceļam mēs kārtīgi izplānojam ēdienreizes. Dienu skaits - cik brokastis, pusdienas, vakariņas un našķi pa vidu. Tā mēs nenopērkam neko pa daudz un pa maz arī nē. Ledusskapis ir diezgan maziņš, tāpēc izdevīgāk (un arī gardāk) ir pārslēgties uz vegānām ēdienreizēm. Kokosa piens strādā kā saldais krējums mērcēm, zupām. Augu pieni lieliski iet kopā ar putrām, kafiju, musli. Marinējumi, turku zirņi un sausā pārtika – makaroni, griķi, lēcas, utt. Un tam visam nav jāstāv ledusskapī. Lai būtu maksimāli lēti dodies uz pagrabu un ņem līdzi pašu marinējumus, kartupeļus, burkānus, sīrupus, ogas, ievārijumus, kāpostus, ko tik vēl ne! 

Tagad rudenī it īpaši ir ko ņemt līdzi, kam nav jāstāv ledusskapī - kabači, ķirbis, pupas, utt. Ziniet ko mēs gatavojam? Ķirbju-kokosa krēmzupu ar čilli; kartupeļu pankūkas; griķotto (tāds kā risotto, bet ar griķiem) ar dārzeņiem, dažnedažādas putras ar gardiem riekstu pieniem un mājas zemeņu ievārījumu; vienreiz mēs pagatavojām vakariņas sev un vēl 2 viesiem (viens no Somijas, otrs no Austrālijas) – mēs bijām uzvārījuši savus mājas kartupeļus, līdzpaņemtos štovētos kāpostus un biezpienu ar zaļumiem un krējumu. Smarža, noskaņa un ēdiens atgādināja Ziemassvētku vakaru!  

Pēdējās lietas kas tiek plānotas ir personiskās mantas un saimniecieskās lietas.
Lai visiem pietiek šķīvji, karotes. Lai ir iekš kā gatavot – katli, pannas. Lai ir ar ko uzkopt “mājas”. Vēl viens + kemperim ir tas, ka tur ir daudz vietas. Tāpēc var paņemt no visa kā pa divi līdzi – apavi , jakas, džemperi, utt.  

Ceļojuma finansiālais rezumē ir tikai beigās. Jo vienmēr gadās kāda neparedzēta ideja, pieturvieta vai apstākļi. Bet tas nav galvenais. Piedzīvotais, redzētais un izjustais ir tas, kāpēc mēs dodam​ies ceļā. Ekstra eur turpu šurpu nemaina faktu, ka ir izdzīvots fantastisks ceļojums!

Ceļojuma izmaksas 2017.gadā uz Lofotu salām, 3 nedēļām uz 4 cilvēkiem:

✔️ Degviela turp - 195.00 EUR
✔️ Degviela atpakaļ - 250.00 EUR
✔️ Pārtika - 243.00 EUR
✔️ Kempings, prāmis, auto remonti, neparedzētie izdevumi - 555.00 EUR
✔️ Kempera apkope pēc ceļojuma - 100.00 EUR

+/- ceļojums kopā izmaksāja 1350.00 EUR / dalīts 4 cilvēkiem = 340.00 EUR no cilvēka.

Seko līdzi ceļojuma gaitām pavisam drīz Instagram kontā @sibillabille, kā arī @napsie.lv