Palešu gultas izveide - vai tiešām tik vienkārši kā izskatās?

Reizēm gribas, lai mājoklis izskatās stilīgi, bet neprasa super lielus ieguldījumus. Tādās situācijās radošums strādā un nonākam pie ļoti interesantiem un reizēm pat labākiem risinājumiem nekā būtu domājuši. Gluži kā radies visiem zināmais un ilgdzīvojošais trends - palešu gultas. Cik tas patiesībā ir piemērots solis un ar ko jārēķinās iegādājoties paletes savai guļvietai?

1. Iegādāšanās

Gultas vietas izveidei pietiek ar pāris paletēm. Atkarībā no vēlamā izkārtojuma, būs nepieciešamas apmēram 5 - 10 vienības. Ja gribas, lai paletes ir svaigas, tīras un jaunas, tad laiks izpētīt, kur tās var iegādāties. Tās, ko var atrast kaudzēs pie dažādiem veikaliem, bieži vien ir bojātas un savu laiku nokalpojušas. Pārsvarā svaigās, jaunās un acij tīkamās paletes varam atrast pie vairumtirgotājiem, kuri pie pieprasītā apjoma nepiedāvā piegādi vai kādu transportēšanas veidu. Būs nepieciešams sarunāt paletes un doties tām pakaļ ar sevis menedžētu transportu. Protams, busiņu, jo vieglajā automobilī nereāli šo apjomu, masu un izmērus salikt bez salona apskādēšanas un vēl vienā piegājienā.

2. Sagatavošana

Paletes parasti ir gaiši brūni dzeltenīgos toņos, tāpēc, ja interjerā esi paredzējis tās citā krāsā, vajadzēs paletes nogādāt vietā, kur brīvi vari nodoties krāsošanas darbiem. Bet pirms krāsošanas der atcerēties, ka tās vajadzēs vēl noslīpēt, lai katra “kājas izlikšana” no gultas nav skabargu ballīte. Vismaz virspusē jeb palešu augšējā daļā, kur vēlies novietot matraci.

3. Kopšana

Paletes ir laba pamatne, jo tām ir redeļveidīgs dēļu izkārtojums, kas ļaus matracim “elpot”, taču iesakām novietot paletes tā, lai zem šīs konstrukcijas vari iztīrīt grīdu ar putekļusūcēju vai tīrīšanai paredzētu robotu. Tas atvieglos Tavu ikdienu, jo tāpat būs jātīra putekļi palešu kompozīcijas vidus daļā. Tā kā redeļveidīgā daļa ir ne tikai zem matrača, kā tas ir lielākai daļai gultu, bet arī uz sāniem visā tās uzbūvē, ir daudz vietas putekļiem. Vidēji tīrīšana jāveic reizi 2-3 nedēļās. Kompozīcijai var paredzēt 4-8 balstus katrā stūrī un, ja iespējams pa vidu, tos savienojot ar paletes apakšdaļu, lai izveidotu pacēlumu no grīdas.

4. Izturība

Lai gan paletes sākotnēji netika radītas kā guļamistabas interjera sastāvdaļa, tās ir visnotaļ izturīgas un spēs noturēt kā matraci, tā gulētājus. Vizuāli tās dos vēlamo efektu un priecēs par šādu izvēli, ja tās tiks koptas un pienācīgi apstrādātas pirms ievietošanas guļamistabā.

Papildu investīcijas, kas, iespējams, būs nepieciešamas palešu gultas radīšanai:

- Busiņa īre/piegāde no palešu tirdzniecības vietas līdz mājām.

- Slīpēšanas iekārtas noma/pirkšana/aizņemšanās.

- Krāsa un krāsošanas piederumi.

- Balsti, ja vēlies izveidot pacēlumu no grīdas.

- Skrūves, tapas, naglas, dībeļi u.c., ja vēlies panākt kādu īpašu palešu izkārtojumu.

Veiksmi darbos! :)